به وب سایت طبیعت حیوانات خوش آمدید.
هدف ما از ایجاد این وب سایت این بوده است که دانش عمومی بینندگان خود را در زمینه کلیه حیوانات دنیا ، حیوانات عجیب الخلقه و چگونگی رفتار با آنها را در این سایت قرار دهیم.

عکس از طبیعت  زیبای حیوانات دنیا

دانستنی ها درباره حیوانات

اگر چه اکنون در اقصی نقاط دنیا دانشمندان و محققان بسیاری مشغول به بررسی و مطالعه در ابعاد گوناگون زندگی آنان هستند ولی هنوز رازهای زیادی بر آنها پوشیده مانده است که مهمترین و در عین حال شگفت‌ انگیزترین آنها را میتوان زبان حیوانات دانست که این امر حتی موجب پدید آمدن شاخه‌ای جدید، در علم رفتاری حیوانات به نام صداشناسی زیستی شده است . دانشی که سعی دارد به نشانه‌های صوتی حیوانات پی ببرد و در این راه به نتایج قابل توجه‌ای نیز دست یافته است . این که حیوانات هم میتوانند «با هم تکلم کنند، به گفتگو بپردازند، شورا تشکیل دهند، مشاوره کنند، کلام‌های عاشقانه بگویند، جشن بگیرند یا در موقع عزا و ناراحتی، نوحه‌سرایی کنند .»

همستر حیوان کوچک و شکننده ای است و ممکن است حتی یک سرما خوردگی ساده باعث مرگش شود.شما باید مراقب همستر خود باشید.همستر ها قبل از بیماری علائمی را از خود نشان می دهند.به رفتار های همستر خود دقت کنید.هر یک از رفتار ها ی غیر طبیعی او ممکن است نشانه بیماری خطرناک باشد.خوابیدن بیش از حد بی اشتهایی و تغییر در رفتار، بی حال شدن و یا پرخاشگر شدن ابریزش بینی ,اختلال در حرکت و حتی اگر همستر تمایل خود را برای تمیز کردن خود و محیط اطرافش از دست بدهد. همه این ها می تواند علائم بیماری های بسیار جدی و خطرناک باشد. در زیر به بررسی مهمترین بیماری های همستر می پردازیم:

  • بیماری تیزر
  • ترومبوز قلبی
  • سالمونلوز
  • انتروتوکسمی
  • پنومونی باکتریایی
  • بیماری پلی کیستیک

تغذیه گوش قرمز یک جانور همه چیز خور است که می تواند با غذاهای متنوعی تغذیه شود این تنوع از آنجایی اهمیت دارد که به شما امکان می دهد رژیم غذایی سالمی را برای لاک پشتتان فراهم کنید محدوده غذایی آنها شامل : پلتها ، pelets گیاهان آبزی سبزیجات حشرات ماهی و … است به جز اهمیت رژیم غذایی متنوع ارائه رژیم غذایی متعادل و مقوی سرشار از کلسیم و ویتامین ها مهم است گوش قرمز های جوانتر به طور کلی گوشت خوارتر هستند و زمانی که بزرگتر می شوند گیاه خوارتر می شوند .

بردن طوطی زیردوش حمام کاری نادرست است زیراممکن است آب وارد ریه های طوطی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماری های تنفسی در طوطی شود .بهترین کار این است که شما به آهستگی با اسپری آبپاش روی طوطی خود آب بپاشید و قبل از اسپری کردن مطمئن شوید بادی در جریان نیست و هوا سرد نیست آنها مثل سگ و گربه نیستند و طاقت تغییرات ناگهانی دما را ندارند بهترین ساعت برای انجام این کار ۸ تا ۹ صبح یا ۴ تا ۶ بعد از ظهر می باشد.

حیوانات عجیب و غریب دنیا

  • خشمگینانه ترین گربه جهان

  • امپراطور تامارین، این میمون در شرق پرو،شمال بولیوی و جنوب غربی آمازون زندگی می کند.

  • آی آی، جانوری با انگشت منحصر به فرد