Image Slider
  • خبر ویژه

    image title

    آبشار شلماش در سردشت

    آبشار شلماش از مهمترین آبشارهایی است که در سطح استان آذربایجان غربی و در شهرسردشت جاری است. آبشار شلماش با دره‌ای سرسبز در کنار جنگل‌های پراکنده، در نزدیکی شهر سردشت واقع شده و از شاخه‌های رودخانه زاب کوچک محسوب می‌شود.
    این آبشار که در واقع از سه آبشار تشکیل شده هم اکنون به صورت منطقه‌ای تفریحی درآمده که همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف و به خصوص از شهرهای کرد نشین برای دیدن آن عازم سردشت می‌شوند. سه آبشار به ترتیب و پشت سر هم قرار گرفته‌اند که اولین آنها در نزدیکی محل توقف و پارکینگ قرار گرفته‌است. برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی نسبتا زیاد را پایین رفته و وارد دره‌ای عمیق شوید. در حال حاضر با احداث پله و حصارهایی بالا و پایین رفتن از دره راحت تر و کم خطر تر شده‌است.

آثار باستانی و تاریخی

میراث فرهنگی به کلیهٔ آثار باقی‌مانده از گذشتگان گفته می‌شود که دارای ارزش فرهنگی باشد. این آثار می‌تواند دربرگیرندهٔ آثار ملموس یا آثار ناملموس (مانند آداب و رسوم یک منطقه) باشد که امروزه در حفظ آن برای آیندگان می‌کوشند.

مشاهده

فرهنگ و رسوم

کشور ما دارای فرهنگ بسیار غنی با دیرینه ی بسیار زیاد است. اقوام مختلف ایران هر کدام با آداب و رسوم مختلفی زندگی میکنند که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست.

مشاهده

هنر و صنایع دستی

صنایع دستی هواره یکی از پر رونق ترین و زیبا ترین محصولات کشور ما بوده است که این مسئله توجه دیگر ملت ها را نیز به خودش جلب کرده است. به همین دلیل کشور ما در جمع پیشتازات صادر کننده صنایع دستی در دنیا شناخته میشود. 

مشاهده

آب و هوا

یکی از مهم ترین مشخصه های کشور ما، ایران، آن است که در نواحی مختلف، با آب و هوای مختلفی روبرو هستیم که این مسئله همواره مورد توجه بوده است. مثلا در یک زمان در جنوب کشور هوای بسار گرم و در شمال غرب کشور هوای بسیار سرد را میتوان تجربه کرد.

مشاهده

بالاتر از میدان ولی عصر(عج)، کوچه شهامتی، جنب هتل ایران، پلاک 27

تلفن:021 - 51035224

ایمیل:info@mia.tehran.ir

worldmap

تکیه بیگلربیگی در کرمانشاه

تکیه بیگلربیگی در کلانشهر کرمانشاه قرار دارد. این تکیه در بافت قدیمی کرمانشاه ودر خیابان مدرس روبرو  مسجدجامع کرمانشاه...

image
0 128

موزه شهدای کرمانشاه

موزه شهدای کرمانشاه در گلزار شهدای کرمانشاه در  استان کرمانشاه ایران  قرار دارد و در سال ۱۳۷۶ ش به مناسبت سالگرد هفته...

image
0 231

موزه و نمایشگاه تمبر کرمانشاه

موزه و نمایشگاه تمبر کرمانشاه در محل اداره پست شهید قندیِ  کرمانشاه  قرار دارد و در سال ۱۳۸۱، به مناسبت روز جهانی پست...

image
0 95

موزه مردم‌شناسی کرمانشاه

موزه مردم‌شناسی کرمانشاه نام موزه ای در شهر کرمانشاه ،  استان کرمانشاه  است که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۹ تأسیس شد

image
0 104